Zastosowanie

Krok 1

Należy nałożyć maść na chorobowo zmieniony obszar ciała (codziennie) 1 lub 2 razy dziennie. Stosowanie należy rozpoczynać od małych części ciała. Łuski na ciele smaruje się cienką warstwą, a na owłosionej części głowy maść należy lekko wcierać w skórę.

Krok 2

Podczas stosowania maści można kąpać się raz na 2-3 dni – przy czym zmienione chorobowo miejsca na ciele należy smarować codziennie! W razie konieczności kąpiel można brać codziennie, lecz nie wcześniej, niż 6 godzin po zatosowaniu maści. W leczeniu „MAGNIPSOREM”, podczas mycia, najlepiej stosować mydło, przeznaczone dla cery suchej, a włosy myć zwykłym szamponem. Zmienionych chorobowo miejsc nie wolno nacierać gąbką, ani zdzierać z nich wysuszonych skórek.

Krok 3

Podczas stosowania maści „MAGNIPSOR” przez trzy pierwsze dni może pojawić się swędzenie. Wówczas należy unikać zadrapania.

Krok 4

Przez pewien czas łuski łuszczą się i czerwienieją. Później powoli ustępuje swędzenie, a łuski się spłaszczają/zmniejszają. Zaczerwienienie miejsc chorobowych może utrzymywać się od 2 do 5 tygodni, czasem dłużej, a potem blaknie.

Krok 5

Miejsca dotknięte łuszczycą należy smarować codziennie do momentu gdy zamiast łusek na ciele, pojawią się ciemne lub białe plamy. Po kąpieli owe plamy już nie będą czerwienieć ani się łuszczyć.

Krok 6

W miejscach, gdzie skóra jest bardzo wrażliwa (pod pachami, w pachwinie itp.) zaleca się najpierw posmarować łuski tłustym, dziecięcym kremem, a dopiero potem nałożyć cienką warstwę maści „MAGNIPSOR”.

Krok 7

Nie wolno nakładać maści pod folię, okłady i inne opatrunki.

Krok 8

Podczas leczenia należy unikać spożycia następujących artykułów spożywczych: jajek, owoców cytrusowych (pamarańczy, cytryn, itp.), wyrobów czekoladowych, pomidorów, miodu, mleka, truskawek oraz innych czerwonych jagód. Dobrze jest ograniczyć jedzenie produktów kwaśnych, ostrych i wędzonych, a także majonezu, musztardy, chrzanu, cebuli, czosnku, ciast.

Krok 9

Należy całkowicie wyeliminować użycie napojów alkoholowych, ograniczyć palenie, a także starać się spać nie mniej niż 8 godzin dziennie. Unikać wychłodzenia organizmu oraz długotrwałego przebywania na słońcu.

Krok 10

Należy pamiętać, że użycie antybiotyków, środków przeciwzapalnych, witaminy C, witamin z grupy B oraz poliwitamin, a także różnego rodzaju szczepionek, jak też stosowanie intensywnej terapii wobec innych chorób –może negatywnie wpłynąć na przebieg i wyniki leczenia łuszczycy.

Krok 11

Nie wolno łączyć kuracji przy pomocy maści z inną ogólną lub zewnętrzną terapią, leczeniem przy pomocy promieni ultrafioletowych oraz z innymi technikami leczniczymi, zaczerpniętymi z medycyny nietradycyjnej. W razie konieczności stosować tylko środki antyalergiczne, środki chelatujące oraz środki, których stosowanie jest konieczne dla zachowania życia.

Krok 12

Kuracji maścią „MAGNIPSOR” nie powinny się poddawać kobiety w ciąży i karmiące piersią. Nie należy stosować maści u dzieci do 14 roku życia. Jest to związane wyłącznie z ostrożnością oraz z wpływem na przebieg leczenia łuszczycy, a także zmianami hormonalnymi w organizmie kobiety i dziecka w tych okresach.

Krok 13

Przy rozległym występowaniu zmian chorobowych skóry – 40-50 % i więcej, zmiany skórne należy usuwać po kolei – smarować 1/3 lub ½ część do całkowitego zniknięcia. Potem można przejść do następnych zmienionych chorobowo miejsc.

Krok 14

W razie bardzo rzadkich (!) przypadków uczulenia na maść (wysypka na kształt pokrzywki, gorączka, obrzęki), należy natychmiast zaprzestać jej stosowania, zastosować środki antyalergiczne oraz zwrócić się do dermatologa.

Krok 15

Termin ważności maści – podany na opakowaniu (9 miesięcy od otwarcia).

Maść przechowywać w lodówce! Maść przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci!